20
Augustinas
Rakauskas
78 m.
„Litvaldos“ įkūrėjas
Gimimo vietaKaunas
Gyvenamoji vietaKaunas
ŠeimaVedęs, turi sūnų ir dukrą
Politika ir visuomeninė veiklaVerslininkui priklausančiame laisvalaikio komplekse „Harmony Park“ vyksta daug visuomeninių renginių, kuriuose jis turi proga pabendrauti ir su aukšciausio lygio šalies politikais.

AUGUSTINUI RAKAUSKUI priklauso 82 proc. įmonės „Litvalda“, kuri yra vienintelė nekilnojamojo turto bendrovių „Baltic RED“ ir „Baltic Shopping Centers“ akcininkė, akcijų. 

Pastarosios valdo prekybos centrus „Mega“ Kaune ir Klaipėdoje, „Banginį“ Vilniuje, kitus nekilnojamojo turto objektus, nuomoja patalpas „Kesko Senukams“ ir kitiems prekybininkams. „Senukų“ įkūrėjas šio prekybos tinko akcijas yra perdavęs sūnui Artūrui, kuris jį sėkmingai plėtoja lygiomis dalimis su Suomijos partneriais.

VYRESNYSIS A. Rakauskas taip pat valdo radijo stotis „Žinių radijas“ ir „Easy FM“, sveikatingumo ir poilsio centrą „Harmony Park“.

Smulkioji „Litvaldos“ akcininkė yra A. Rakausko dukra Agnietė Pitkauskienė. Ji su vyru Artūru Pitkausku buvo įtraukti į bendrovių valdybas, tačiau vėliau iš jų pašalinti. To priežastis galėjo būti ir poros skyrybos, apie kurias 2022 m. paskelbė portalas delfi.lt. A. Pitkauskas iki 2021 m. rugsėjo vadovavo vienai svarbiausių A. Rakausko imperijos įmonių „Baltic Shopping Centers“.

2022-aisiais „Litvalda“ uždirbo 32,5 mln. eurų pelno.

A. RAKAUSKO valdoma Nyderlanduose registruota bendrovė „Wabashi“ 2020 m. įsigijo pastatus Vilniuje, Kaune ir Šiauliuose, kuriuose veikė SEB banko būstinės. Tarp jų ir esantį sostinės Gedimino prospekte, šiame pastate daug metų dirbo ir prezidentas Gitanas Nausėda.

1993 M. „Senukų“ bendrovę įkūręs A. Rakauskas prieš 22 metus perdavė vadovo pareigas sūnui Artūrui, o jis 2019 m. iš tėvo nupirko visas akcijas.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI