11
Lyda
Lubienė
66 m.
Koncerno „Achemos grupė“ valdybos pirmininkė
Gimimo vietaJonava
Gyvenamoji vietaVilnius
Aukštoji mokyklaKauno politechnikos institutas
ŠeimaNašlė, turi dukrą
Dešinioji rankaGintaras Balčiūnas
Politika ir visuomeninė veiklaDr. Bronislovo Lubio vardo labdaros ir paramos fondas nutraukė veiklą. „Achemos grupė“ yra Lietuvos nacionalinės filharmonijos mecenatė.

LYDA LUBIENĖ be konkurencijos išlieka turtingiausia Lietuvos moterimi. Ji su dukra Viktorija valdo „Achemos grupės“ kontrolinį akcijų paketą.

Po Bronislovo Lubio mirties 2011 m. spalį L. Lubienė paveldėjo 40 proc. „Achemos grupės“ akcijų, dar 12 proc. – V. Lubytė.

2022 M. „Achemos grupė“ vėl augo įspūdingai – konsoliduotosios pajamos padidėjo dvigubai, iki 2,38 mlrd. eurų, nors pelno uždirbta 11 proc. mažiau – 89 mln. eurų iki mokesčių.

Jonavoje veikianti azoto trąšų gamintoja „Achema“ augino pajamas dėl didelės trąšų kainos, kurioms įtaką daro brangios gamtinės dujos, tačiau kartu tai mažino paklausą ir gamybos apimtį. Trąšų gamyklos pajamos augo 59 proc., iki 937 mln., o 2023-iaisiais turėtų kirsti milijardo ribą ir pasiekti 1,2 mlrd. eurų. Tačiau gamykla dar nedirbo visu pajėgumu. Artimiausiu metu numatomos 16,3 mln. eurų investicijos gamyklai modernizuoti.

„Achemos grupei“ priklausanti krovos kompanija „Klasco“ 2022 m. gavo 38 mln. eurų pajamų, 17,2 proc. mažiau nei prieš metus, ir patyrė 4,1 mln. eurų nuostolį. Dėl karo Ukrainoje ir sankcijų kenčia visos Klaipėdos uosto krovos įmonės, kuriose kroviniai iš Baltarusijos sudarė didelę dalį, o tarp „Klasco“ klientų buvo ir „Belaruskalij“.

„KLASCO“ naujų perspektyvų atveria Baltijos jūroje planuojamas statyti vėjo jėgainių parkas, į kurį bus investuojama mažiausiai 180 mlrd. eurų. „Klasco“ planuoja pertvarkyti infrastruktūrą valdomose krantinėse, kad galėtų perkrauti jėgainių dalis, jas sandėliuoti. Į šiuos projektus įmonė planuoja investuoti 80 mln. eurų. „Achemos akcininkai“ pritarė laiduoti visu savo turtu už 75 mln. eurų paskolą, kurią suteiks „Swedbank“.

„ACHEMOS GRUPEI“ priklausė dienraštis „Lietuvos žinios", tačiau jo leidyba buvo nutraukta 2019 m. Koncernas valdo „Radiocentro“ grupę, kuri vienija  radijo stotis „Radiocentras“, „Zip FM“, „Rusradio LT“, „Relax FM“ ir „Classic Rock FM“.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI