15
Sigitas
Paulauskas
69 m.
Investicinės VMG grupės savininkas
Gimimo vietaKaunas
Gyvenamoji vietaVilnius
Aukštoji mokyklaKauno politechnikos institutas
ŠeimaVedęs, turi du sūnus ir tris dukras
Dešinioji rankaEgidijus Mockus
Politika ir visuomeninė veiklaIlgametis žirginio sporto rėmėjas, Lietuvos žirginio sporto federacijos prezidentas.

SIGITAS PAULAUSKAS, vienintelis tarptautinės investicinės VMG grupės akcininkas, 2023 m.  gyveno įkurtuvių rūpesčiais ir džiaugsmais. 2023 m. Akmenės LEZ atidarytos dvi gamyklos – tvarios statybos konstrukcijų ir korpusinių baldų, iš viso atsiėjusios per 182 mln. eurų investicijų. Nuo 2020-ųjų čia jau veikia medienos drožlių plokščių gamykla, į kurią investuota daugiau nei 150 mln. eurų. 

BENDRA iki 2025 m. suplanuotų investicijų suma šiame regione viršija 500 mln. eurų, bus sukurta per tūkstantį darbo vietų. Pasak S. Paulausko bus siekiama Lietuva paversti tvarios statybos ir renovacijos konstrukcijų eksporto epicentru. 

KLAIPĖDOS oro uosto teritorijoje VMG grupė taip pat plėtoja didžiausią Baltijos šalyse pramonės inovacijų parką. Į strateginio valstybės projekto statusą turintį parką iš viso bus investuota apie 30 mln.  eurų. 

ŠIUO METU VMG grupę sudaro 20 Lietuvoje ir Lenkijoje veikiančių įmonių, kuriose dirba daugiau nei 3 tūkst. žmonių. Daugiau nei 90 proc. grupės produkcijos eksportuojama į daugiau kaip 30 pasaulio šalių. 

VMG GRUPĖS konsoliduoti pardavimai medienos perdirbimo ir baldų sektoriuje pernai išaugo daugiau nei trečdaliu ir siekė 323 mln. eurų. 

GRUPĖ veiklą plėtoja penkiomis strateginėmis kryptimis medienos perdirbimo ir tvarių medienos gaminių gamybos, atsinaujinančiosios energetikos, pramonės inovacijų ir technologijų, inžinerinių medienos konstrukcijų gamybos bei infrastruktūros ir pramoninio nekilnojamojo turto valdymo. 

2023 M. VMG grupė galutinai pasitraukė iš Baltarusijos, pardavusi verslą, kurį šioje šalyje vykdė kartu su Švedijos baldų ir interjero bendrove „Ikea“ bei Europos rekonstrukcijos ir plėtros banku. 

SUSIJĘ STRAIPSNIAI